Choinka nadziei

POLSKA FOLKLOREM MALOWANA - POZNAJEMY REGIONY ETNOGRAFICZNE POLSKI

             W roku szkolnym 2020/2021 świetlica szkolna przystąpiła do projektu POLSKA FOLKLOREM MALOWANA - POZNAJEMY REGIONY ETNOGRAFICZNE POLSKI .  Realizacją zajmowały się panie Sylwia Woźniak i Barbara Wróbel.

Pierwszym etapem projektu było przygotowanie wspólnie z dziećmi materiału edukacyjnego dotyczącego Krakowa. W prezentacji znalazły się wiersze i legendy czytane przez dzieci, stroje i tańce ludowe, potrawy regionalne, rysunki dzieci oraz najważniejsze zabytki Krakowa. Gotową prezentację można zobaczyć tutaj:


            Drugim etapem była realizacja zajęć na podstawie materiałów przygotowanych przez inne placówki. Wspólnie z dziećmi wybraliśmy kilka regionów, które ich najbardziej interesowały. Dzieci poznały nazwy i położenie poszczególnych regionów, gwarę, ciekawe miejsca i legendy, muzykę i tańce regionalne. Największym zainteresowaniem cieszyły się potrawy regionalne.

            Dzieci chętnie brały udział w zadaniach projektowych, zwłaszcza w przygotowaniu materiału edukacyjnego. Spodobał im się zwłaszcza fakt, że inne dzieci będą się uczyć na podstawie ich pracy.
Komentarze