Choinka nadziei

Skrzat ze skarpetki

 Dziś zapraszam do zrobienia skrzata ze skarpetki 

Potrzebujemy :

ryż 

skarpetkę

 nożyczki

 nici i igła

 ciepły klej 

wypełniacz lub wata

kawałek materiału na nosek 

włóczka

To nasz zestaw by powstał skrzat 


W pierwszej kolejności odcinamy sobie skarpetkę

  To jak duży będzie skrzat zależy od wielkości obciętej skarpetki. Stopę wypełniamy ryżem i zawiązujemy.
Jeśli mamy już gotowy "brzuszek" zabieramy się za robienie noska, do którego użyjemy kawałka materiału który wcześniej przygotowaliśmy sobie. Wkładamy do materiału watę lub wypełniacz wiążemy ciasno, nadmiar materiału odcinamy. Tak gotowy nos przywiązujemy do "czupryny " , która nam powstała.
I już połowa drogi za nami :)
Teraz czas zająć się brodą. Włóczkę zwijamy na szerokość palcy, owijamy tyle razy ile chcemy czym więcej tym broda będzie grubsza.Wiążemy przez środek dodatkowo uciętym kawałkiem wełny, a z drugiej strony przecinamy.
Tak gotową brodę dowiązujemy pod noskiem skrzata.
Powoli już nasz skrzat zaczyna go przypominać.Więc czas na czapkę.
Odciętą cześć, która nam została wykorzystamy na czapeczkę. Odwracamy na lewą stronę i musimy przeszyć według wzoru u góry.Po przeszyciu odwracamy na prawa stronę i mamy gotową czapkę.  Wypełniamy ją delikatnie wewnątrz, by efekt czapki był  widoczny.


I tak o to gotową czapkę możemy przykleić naszemu skrzatowi.Przyklejając proszę byście uważali,aby się nie poparzyć. Oczywiście jeśli wszystkie elementy mamy gotowe a coś gdzieś jeszcze wymaga podklejenia to jak najbardziej taka kosmetyka wskazana . Brodę można dodatkowo podciąć z jednej i drugiej strony w kształt trójkąta.


 


Komentarze